Manicure klasyczny, hybrydowy i japoński – czym się różnią? Coraz więcej osób udaje się do salonów kosmetycznych, aby poddać się zabiegowi manicure’u. W ofertach znajdziemy już nie tylko manicure klasyczny, ale także inne jego rodzaje. Czym się różnią i dla kogo są przeznaczone?

 

Istnieją różne typy manicure’u, ale nie wszyscy wiedzą, czym się od siebie różnią i jakie są ewentualne przeciwskazania do wykonania poszczególnych z nich.

 

Manicure klasyczny

 

To podstawowy typ manicure’u. Polega na opiłowaniu końcówki paznokcia w celu nadania mu pożądanego, dopasowanego do dłoni kształtu, a także na wygładzeniu płytki paznokcia oraz odsunięciu skórek za pomocą kopytka i wycięciu ich cążkami. Zabieg obejmuje również odżywienie i natłuszczenie paznokci, a na koniec – opcjonalnie – pomalowanie ich lakierem.

MANICURE HYBRYDOWYPaznokcie opiłowuje się od boków ku ich wierzchołkom. Istotne podczas zabiegu jest zachowanie naturalnego kształtu paznokci (możliwa jest ewentualna korekta). Przed usunięciem skórek palce poddawane są kąpieli w wodzie z dodatkiem specjalnego kosmetyku (np. oliwki). Jeszcze przed zakończeniem zabiegów na paznokciach (polerowanie, malowanie) wykonuje się peeling i masaż dłoni.

 

Istotne znaczenie mają wybór techniki malowania oraz dobór koloru lakieru do paznokci. Przykładowo paznokcie okrągłe wyglądają niekorzystnie, gdy zostaną pokryte lakierem perłowym. Panie o dłuższych paznokciach mogą zdecydować się na manicure francuski, który polega na pomalowaniu wolnego brzegu paznokcia lakierem białym, a następnie pokryciu całej płytki lakierem cielistym.

 

Na manicure klasyczny nie powinny decydować się osoby, u których wokół paznokci występują infekcje i stany zapalne, skaleczenia czy zadrapania.

 

Alternatywą dla manicure’u klasycznego jest manicure biologiczny, w czasie którego nie używa się metalowych narzędzi do usuwania skórek, a jedynie specjalnego płynu oraz drewnianego patyczka. Do pielęgnacji dłoni i paznokci używa się tu tylko naturalnych preparatów.

 

Manicure hybrydowy

 

W przypadku manicure’u hybrydowego na początku wykonywane są te same zabiegi pielęgnacyjne jak przy manicurze klasycznym czy biologicznym. Różnica polega na innej technice – czy wręcz technologii – malowania paznokci za pomocą lakieru utwardzanego pod lampą UV. Lakier można połączyć z żelem w celu nadania płytce paznokcia większej twardości. W ten sposób lakier wysycha w ciągu dwóch minut i jest jednocześnie bardzo trwały (utrzymuje się do dwóch tygodni). Lakier nie niszczy paznokci, jednak na hybrydę nie powinny decydować się osoby, których płytka paznokciowa jest słaba i zniszczona. Chociaż same zabiegi odżywiają paznokcie, zdejmowanie lakieru hybrydowego odbywa się za pomocą zmywacza z acetonem, który negatywnie wpływa na stan słabej płytki. Podobnie z hybrydą powinny poczekać osoby, które dopiero co usunęły sztuczne paznokcie – naturalne płytki są wówczas osłabione.

 

Salony, które mają w swej ofercie profesjonalny manicure, proponują różne odmiany manicure’u hybrydowego, m.in. manicure francuski w wersji hybrydowej.

MANICURE HYBRYDOWY WARSZAWAManicure japoński

 

Ten typ manicure’u polega na wcieraniu w płytkę paznokcia pasty z naturalnej glinki krzemionkowej pochodzącej z Morza Japońskiego, pyłku pszczelego, keratyny oraz witamin A i E. Pasta ta odżywia i wzmacnia paznokcie, a także nadaje im charakterystyczny różowawo-perłowy połysk. Przed zabiegiem paznokcie należy zmatowić pilniczkiem, tak aby jak najwięcej pasty wniknęło do wnętrza płytki. Po wtarciu pasty wciera się jeszcze specjalny puder. W trakcie zabiegu nie stosuje się metalowych pilniczków ani nie wycina skórek. Metoda japońska sprawia, że paznokcie są gładkie i lśniące, a także zregenerowane. Wpływa zbawiennie na zniszczoną płytkę, łamliwe, rozdwajające się i suche paznokcie. Po ok. 2 tygodniach należy uzupełnić warstwę krzemionki i pudru.

 

Przeciwwskazaniami do wykonania manicure’u japońskiego są nadmiernie spiłowana płytka paznokcia, a także stany zapalne i ranki wokół paznokcia. Z zabiegiem tym powinny także nieco poczekać osoby, które dopiero co zdjęły sztuczne paznokcie.

Leave a Comment