Nanopigmentacja brwi – alternatywa dla mocnych, przerysowanych brwi

Zarówno makijaż permanentny, jak i henna wciąż mają swoich zwolenników. Jednak warto pamiętać o wadach obu rodzajów makijażu. Częste stosowanie henny osłabia włoski, a sam efekt jest krótkotrwały. Przeciwko zabiegowi tradycyjnego makijażu permanentnego przemawia zwłaszcza możliwość wyłuszczania pigmentów w łososiowe, czerwone lub niebieskie odcienie.
Nowością na naszym rynku jest zabieg nanopigmentacja brwi, który potocznie można nazwać krótkotrwałym makijażem permanentnym i który pozbawiony jest wyżej wymienionych wad. Nie bez powodu ta nowoczesna metoda zyskuje coraz szersze grono zwolenników. Naturalny utrzymujący się nawet ponad rok makijaż czy brak efektu wybarwiania pigmentów na niebieskie i rude odcienie to tylko część zalet tego zabiegu!

Nanopigmentacja a makijaż permanentny

Podczas zabiegu nanopigmentacji brwi specjalistka korzysta z pigmentów o innych właściwościach niż przy makijażu permanentnym. Są to tzw. pigmenty nano. Do ich niezaprzeczalnych zalet zalicza się w 100% mineralny skład, dobra tolerancja przez organizm, stabilność w skórze i brak efektu wybarwiania pigmentów na odcienie niebieskie lub rude.
Druga różnica między zabiegami to inna głębokość pracy. Nanopigment jest wprowadzany w górne warstwy naskórka, dzięki czemu szybciej ulega wyłuszczeniu. Powierzchowna praca pozwala na uzyskanie naturalnego efektu, który utrzymuje się przez około 12–15 miesięcy. Po tym czasie pigment wprowadzany w naskórek wypłukuje się praktycznie do zera. Ponieważ różnimy się typem i kwasowością skóry, u jednych efekt może utrzymywać się dłużej niż u innych.
Jak przebiega zabieg nanopigmentacji brwi?
Pigmentacja brwi polega na wprowadzeniu odpowiedniego pigmentu (w tym przypadku typu nano) za pomocą jednorazowej igły w górne warstwy naskórka. Dzięki użyciu specjalnych pigmentów i powierzchownej pracy efekt utrzymuje się do 15 miesięcy, po czym wypłukuje się praktycznie do zera.
Inne zalety zabiegu to: mała bolesność, naturalny efekt, brak ciężkich, przerysowanych brwi, a praktycznie całkowite wypłukanie pigmentu sprawia, że nie zostają żadne niepożądane ślady!

Dla kogo jest nanopigmentacja

Nanopigmentacja brwi to zabieg dla osób:
• z jasnymi włoskami,
• które mają ubytki i problemy z kształtem,
• które nie mają czasu na codzienny makijaż brwi,
• które mają alergię na PPD (koloryzację brwi farbą).

Podsumowując, jest to zabieg dla wszystkich, którzy chcą podkreślić brwi, ale uzyskać naturalny efekt.

przed zabiegiem

 

nanopigmentacja brwi

tuż po zabiegu

Nanopigmentacja brwi

po 2 tygodniach po wygojeniu

nanopigmentacja brwi

 

efekt finalny w porównaniu do brwi sprzed zabiegu

nanopigmentacja brwi

Jak wygląda zabieg nanopigmentacji i jak się do niego przygotować

Zabieg nanopigmentacji najczęściej poprzedzony jest konsultacją – telefoniczną lub w gabinecie. Podczas takiego spotkania klient przedstawia swoje oczekiwania, a osoba wykonująca makijaż omawia wszystkie etapy zabiegu i wyklucza przeciwwskazania.
Podczas konsultacji osobistej omawiane są kształt i kolor brwi. Specjalistka tłumaczy, jak będzie wyglądał stworzony makijaż.
W dniu zabiegu specjalistka wykonuje rysunek wstępny – bazując na naturalnym łuku, punktach początkowych i końcowych – z wykorzystaniem miarki. Rysunek wstępny jest wykonywany kredką lub specjalnym cienkopisem. Dzięki niemu klient może zobaczyć przewidywany efekt końcowy (kształt i grubość brwi).
Następnie wykonywana jest regulacja brwi, czyli usunięcie włosków, które wychodzą poza rysunek. Absolutnie nie trzeba golić całych brwi – to wciąż panujący fake news.
Po ustaleniu kształtu brwi przychodzi pora na dobór koloru pigmentu nano. W tym czasie klientka może już mieć zaaplikowany krem znieczulający.
Po kilkunastu minutach specjalistka przystępuje do zabiegu wprowadzania pigmentu przy pomocy sterylnych igieł.
Pielęgnacja brwi po zabiegu nanopigmentacji – zalecenia dla klienta
Po zabiegu nanopigmentacji obowiązuje specjalna pielęgnacja. Przede wszystkim utrzymywanie brwi czystych i suchych. Szczegółowe zalecenia przekaże osoba wykonująca zabieg. Należy się do nich bezwzględnie stosować. Od prawidłowej pielęgnacji zależy efekt końcowy i trwałość makijażu.

Zalety i wady zabiegu nanopigmentacji

Do niewątpliwych zalet zabiegu zalicza się fakt, że pigmenty nano nie wyłuszczają się w niebieskie i czerwone tony. Po około 12–15 miesiącach na skórze nie są widoczne żadne ślady i można ponownie poddać się nanopigmentacji.
Wadą zabiegu dla osób przyzwyczajonych do makijażu permanentnego może być stosunkowo krótkotrwały efekt.
Nanopigmentacja jest zabiegiem dla osób ceniących naturalny efekt i świadomych tego, że nie jest do zabieg na lata.

 

Jeśli chcesz porozmawiać z nami przed rezerwacją usługi zadzwoń do nas, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania związane z zabiegiem.

pozdrawiamy

Zespół fingerSPA

Leave a Comment