Wybierz pedicure  –  idealny dla ciebie!

Wiosną i latem szczególną uwagę poświęcamy naszym stopom – z wielką chęcią pokazujemy perfekcyjny wygląd w nowych sandałkach i korzystamy z uroków spędzania czasu na plaży. Właściwa pielęgnacja to absolutna konieczność, dlatego też w tym okresie częściej fundujemy paznokciom zabiegi regenerujące i decydujemy się na pedicure w odważnych kolorach.

 

pedicure spa

pedicure spa

 

Właściwy wybór zdobienia płytki paznokcia może wpłynąć na to, jak zostanie ona odżywiona, dlatego warto wiedzieć, czym różnią się poszczególne techniki i która z nich będzie najwłaściwsza dla naszych wakacyjnych potrzeb.

 

Pedicure klasyczny

pedicure klasyczny

Ma za zadanie poprawienie wyglądu naturalnej płytki paznokcia oraz skóry stóp, które szczególnie po zimie potrzebują bardziej intensywnej pielęgnacji. Pedicure klasyczny polega na skróceniu płytki w linii prostej. Pozwala to zminimalizować ryzyko wrastania paznokci w tkanki miękkie. Następnie skórki narośnięte na płytkę zostają usunięte za pomocą cążek. Aby pozbyć się zrogowaciałego naskórka na stopach, należy użyć specjalnych tarek lub frezarki z pochłaniaczem pyłu. W dalszej kolejności stosowane są peeling wyrównujący skórę oraz odpowiednio dobrany balsam, podczas nakładania którego wykonywany jest delikatny masaż. Zabieg kończony jest przez odtłuszczenie i pomalowanie paznokci.

 

Pedicure japoński

 

Jest to jedna z metod wzmacniających i regenerujących paznokcie, nadająca im naturalny blask. Za wzmocnienie płytki paznokcia odpowiedzialne są witaminy A, E, H, prowitamina B5, keratyna, pyłek pszczeli oraz krzemionka z morza martwego. Zabieg polega na wmasowaniu specjalnej pasty w płytkę paznokcia w celu jej głębokiej regeneracji. Następnie wcierany jest puder, dzięki czemu zabezpieczana jest nałożona już pasta. Dzięki temu składniki znajdujące się w paście nie zostaną zbyt szybko wypłukane. Efektem tego jest jedwabisty połysk płytki paznokcia utrzymujący się do dwóch tygodni. Nie każdy salon kosmetyczny w Warszawie oferuje pedicure japoński, jednak warto skorzystać z tej metody szczególnie po okresie zimowym, kiedy nasze stopy potrzebują wyjątkowo intensywnej pielęgnacji.

 

Pedicure hybrydowy

 

Na paznokcie hybrydowe decydujemy się najczęściej w porze letniej, gdy odsłaniamy stopy i chcemy, by kolor utrzymał się jak najdłużej. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie, gdy wyjeżdżamy na wakacje i zależy nam na tym, by nie marnować czasu na powtórne wykonanie pedicure’u. Warszawa to miejsce, w którym ciągle powstają nowe salony manicure’u i pedicure’u, jednak przed podjęciem decyzji o wizycie warto sprawdzić doświadczenie stylistek paznokci oraz posiadane przez nie certyfikaty. Odpowiednio wykonany pedicure hybrydowy pozostanie na paznokciach nawet trzy tygodnie. Od klasycznego pedicure’u różni się jedynie wykorzystaniem lakieru mającego w swoim składzie żel. Po nałożeniu kilku warstw zdobienie zostaje utwardzone za pomocą lampy UV.

Leave a Comment