Dlaczego warto wykonać pedicure japoński (Warszawa)?

Łamliwe i rozdwajające się paznokcie są bolączką wielu kobiet. Ratunkiem jest bardzo prosty i skuteczny zabieg, czyli pedicure japoński. Warszawa oferuje coraz więcej salonów specjalizujących się w tego typu kuracjach. Jak znaleźć odpowiedni? Czym jest pedicure japoński i dlaczego warto regularnie go wykonywać?

Pedicure japoński – prosto z kraju Kwitnącej Wiśni

Sposoby pielęgnacji wykorzystywane przez Japonki cieszą się coraz większym powodzeniem w naszym kraju. Kobiety w kraju Kwitnącej Wiśni stosują ten zabieg przeszło 400 lat. Jest to idealny sposób na błyszczące i perfekcyjnie odżywione paznokcie. Pedicure japoński szczególnie zalecany jest kobietom, które skarżą się na łamliwą, kruchą i rozdwajającą się płytkę paznokciową. Cały sekret polega na wykorzystaniu składników naturalnych podczas zabiegu – witamin A+E, pyłku pszczelego, keratyny oraz krzemionki z Morza Japońskiego. Zdecydowanie warto regularnie poddawać się zabiegom, takim jak pedicure japoński. Warszawa oferuje wiele salonów kosmetycznych posiadających go wśród swoich usług, jednak, aby zabieg przyniósł spodziewane efekty, należy upewnić się, jakie kosmetyki stosowane są w gabinecie.

 

 

 

Pedicure japoński krok po kroku

Warto wiedzieć, że pedicure japoński jest doskonałą kuracją po zdjęciu hybrydy lub żelu – jeżeli zostały one nieodpowiednio ściągnięte, na płytce paznokciowej mogą pojawić się bruzdy lub inne niedoskonałości. Zabieg polega na wmasowaniu w płytkę paznokcia specjalnej pasty z zawartością składników aktywnych (witaminy i minerały, w tym wit. A i E, keratyna, krzemionka z Morza Japońskiego, pyłek pszczeli). Jej głównym zadaniem jest głębokie odżywienie płytki i nadanie jej połysku. Oprócz pasty manikiurzystka wykorzystuje następujące akcesoria:

  • pilniczek do skracania i matowienia paznokci przed zabiegiem,

  • szpatułka do nakładania pasty i pudru na polerki,

  • puder zabezpieczający i nabłyszczający,

  • polerka ze skóry jelenia do wcierania pasty,

  • polerka ze skóry jelenia do wcierania pudru,

  • dwustronna polerka do wykończenia manicure.

pedicure japoński

 

Pierwszym etapem jest dezynfekcja dłoni, odtłuszczenie płytki paznokci, usunięcie skórek i nadanie kształtu paznokciom. Następnie manikiurzystka matowi płytkę, by składniki pasty mogły lepiej wniknąć w jej powierzchnię. Pastę należy dokładnie wetrzeć w płytkę, aż do uzyskania gładkiej i lśniącej powierzchni. Co ważne, należy robić to w jednym kierunku. Ostatnim etapem zabiegu jest zabezpieczenie paznokcia za pomocą pudru. Efekt pięknych paznokci można uzyskać w oparciu wyłącznie o naturalne składniki – bez odżywek, lakierów czy baz.

Gdzie wykonać pedicure japoński (Warszawa)?

Pedicure japoński może przynieść zaskakujące efekty. Dzięki zabiegowi odżywimy i nawilżymy zniszczone paznokcie, poprawimy kondycję skórek, zniwelujemy rozdwajanie się paznokci, wzmocnimy płytkę oraz uzyskamy naturalnie różowy kolor paznokci. Aby paznokcie wzmocniły się i odzyskały piękno, zalecane jest wykonanie kilku zabiegów w odstępach dwóch tygodni. Przebieg kuracji jest bardzo prosty i skuteczny pod warunkiem, że został wykonany przez profesjonalną kosmetyczkę, specjalizującą się w zabiegach pielęgnacyjnych takich jak pedicure japoński. Warszawa jest miastem, w którym kosmetyczki chętnie korzystają z możliwości zdobywania kwalifikacji za pomocą szkoleń i kursów. Warto zwrócić więc uwagę na certyfikaty uzyskane przez specjalistkę.

Leave a Comment