Pedicure klasyczny – Warszawa

Pedicure klasyczny to podstawowy zabieg kosmetyczny, który pozwoli cieszyć się pięknymi i zdrowymi stopami. Wykonują go nie tylko kobiety, lecz także coraz więcej mężczyzn – szczególnie w okresie letnim – chętnie korzysta z usług pedikiurzystki. Nie tylko dłonie są naszą wizytówką, ale również stopy, gdy odsłaniamy je, chodząc w sandałach lub japonkach.

pedicure klasyczny warszawa

Na czym polega pedicure klasyczny?

To jeden z najpopularniejszych zabiegów podczas wizyty w salonie kosmetycznym. Znacznie poprawia wygląd naturalnej płytki paznokcia i skóry stóp. Pedicure klasyczny pozwala na pozbycie się zrogowaciałego naskórka, który daje o sobie znać szczególnie na piętach. Dzięki temu zabiegowi można również usunąć zgrubienia lub niezbyt estetyczne odciski. Podstawą pedicure’u jest zmiękczenie i nawilżenie stóp, czyli przygotowanie ich do dalszych zabiegów. Wykonując pedicure klasyczny, skraca się płytkę oraz zamyka łuskę paznokcia za pomocą szklanego lub mineralnego pilnika. Skórki, które narastają na płytkę paznokcia, należy odsunąć i usunąć za pomocą cążek. W razie potrzeby pedikiurzystka może pomalować paznokcie na dowolny kolor, wykonując pedicure klasyczny – jak sama nazwa wskazuje, jest to tradycyjna metoda dbania o paznokcie. Zadbane stopy pomalowane jedynie przezroczystym lakierem wyglądają zawsze schludnie i estetycznie.

Jak dbać o stopy na co dzień?

Dzięki codziennym, prostym czynnościom można cieszyć się zdrowymi i estetycznymi stopami. Systematyczna dbałość o higienę pozwala również na uniknięcie chorób skórnych takich jak grzybica. Biorąc prysznic lub kąpiel, należy zwrócić szczególną uwagę na dokładne umycie przestrzeni między palcami. Po kąpieli stopy powinny zostać wytarte do sucha. Do wygładzenia i zmiękczenia skóry służą kąpiele w wodzie z dodatkiem soli kosmetycznej. Pedicure powinien być robiony systematycznie i dokładnie. Warto w tym celu wybrać się do salonu kosmetycznego. Dlaczego nie powinno się ryzykować wykonania pedicure’u na własną rękę? Nieumiejętnie przeprowadzony zabieg może doprowadzić do skaleczeń i obtarć, które mogą narazić nasze stopy na atak grzybów i wirusów. Ponadto w salonie kosmetycznym jest wyjątkowo sterylnie, a specjalistki używają jednorazowych przyborów, wykonując . Warszawa jest miastem, w którym żyjemy w ciągłym pędzie i czasami ciężko jest znaleźć chwilę dla siebie. Małe SPA z pewnością przyniesie ulgę zmęczonym i przeciążonym stopom.

Pedicure klasyczny – Warszawa z mnóstwem możliwości

O ile niektóre czynności możemy przeprowadzić samodzielnie w domu, o tyle warto czasami wybrać się do salonu kosmetycznego, który oferuje kompleksowe zabiegi – nie tylko pedicure klasyczny. Warszawa jest miastem wymagających klientek, dlatego nasz salon oferuje dowolne zabiegi, takie jak manicure hybrydowy, żelowy, japoński, nawilżanie i zmiękczanie stóp, jak również bardziej kreatywne i modne w aktualnym sezonie metody ozdabiania i malowania paznokci.

Leave a Comment