Idealny manicure klasyczny – Warszawa stolicą elegancji

Obecnie manicure jest dla kobiety czymś więcej niż zwyczajnym malowaniem paznokci. To sztuka stylizacji i pielęgnacji, na którą każda z nas może sobie pozwolić. To chwila dla siebie, która pozwala poczuć się zadbaną. Jedną z metod stylizacji paznokci jest manicure klasyczny. Warszawa to stolica stylu i elegancji – tu bez trudu sprawisz sobie odrobinę przyjemności.

Co to jest manicure klasyczny?

Pielęgnacja dłoni i paznokci jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w salonach kosmetycznych. Jego częstotliwość można porównać do wizyt u fryzjera. W obu przypadkach wymagana jest regularność. Manicure klasyczny jest tradycyjną metodą pielęgnacji i stylizacji paznokci. W tym przypadku nie ma konieczności malowania paznokci na kolor, ponieważ efekt pięknych, subtelnych paznokci jest i tak widoczny.

manicure klasyczny

 

manicure klasyczny

Kolejność wykonywania manicure’u klasycznego

Udając się do manikiurzystki, nie trzeba szczególnie przygotowywać paznokci na zabieg. Lakier, który jeszcze mamy, zostanie usunięty delikatnym zmywaczem. W pierwszej kolejności profesjonalistka opiłuje i ewentualnie skróci paznokcie. Kształt płytki powinien być dobrany do budowy i stanu paznokci, a także wykonywanej przez klientkę pracy. Przy tym warto pamiętać, że prócz wymarzonego wyglądu najważniejsza jest nasza wygoda. Następnie skórki zostaną odsunięte, naskórek zmiękczony w kąpieli, a skórki podważone i usunięte. Obowiązkowym krokiem jest nałożenie płynu odkażającego i odtłuszczenie płytki. Na samym końcu można dodatkowo nałożyć lakier – oczywiście po ówczesnym pomalowaniu lakierem podkładowym, który daje lepszą przyczepność i chroni płytkę paznokcia przed przebarwieniami.

Dlaczego warto regularnie dbać o skórę dłoni i paznokcie?

Manicure klasyczny można wykonać w domu, jednak jeżeli nie mamy odpowiednich kosmetyków i specjalistycznej wiedzy, warto oddać się w ręce ekspertek. Ładne paznokcie to obecnie standard zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Słowo „ładne” w tym przypadku oznacza zdrowe i zadbane. Podstawą jest regularne czyszczenie paznokci, skracanie i usuwanie skórek. Należy pamiętać, że nieumiejętnie przeprowadzone czynności mogą doprowadzić do nieprzyjemnych stanów zapalnych. Do skracania płytki nie poleca się używania nożyczek, lepiej sięgnąć po specjalne ucinaczki i pilniki (szklane, mineralne lub kryształowe).

Manicure klasyczny – Warszawa z bogatą ofertą

Dłonie i paznokcie są szczególnie narażone na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Brak odpowiedniej pielęgnacji powoduje szybsze starzenie się skóry dłoni, dlatego warto raz na jakiś czas zdecydować się na pełen pakiet pielęgnacyjny wraz z masażem. Gdy nie mamy dużego doświadczenia, jeśli chodzi o manicure klasyczny, Warszawa jako stolica stylu dysponuje bardzo bogatą ofertą pielęgnacyjną. Ponadto decydując się na samodzielne wykonanie manicure’u, można osiągnąć efekt co najmniej niezadowalający – trzeba pamiętać, że nie każda z nas potrafi posługiwać się obydwiema rękami równie sprawnie. Manikiurzystka nie tylko posiada wprawę, ale także lepsze, profesjonalne narzędzia i materiały.

Leave a Comment