Jakimi kryteriami warto się kierować, wybierając salon manicure?

Coraz więcej kobiet decyduje się na korzystanie z usług jednej stylistki paznokci. Wówczas wiemy, jakiej jakości się spodziewać i mamy pewność, że zabiegi pielęgnacyjne stóp i dłoni zostaną dobrane do naszych potrzeb i preferencji. Jednak kiedy pierwszy raz odwiedzamy salon manicure, należy zwrócić uwagę na 4 najważniejsze kwestie.

Higiena panująca w salonie manicure

salon manicure

Czystość i sterylność salonu jest najważniejszą kwestią podczas wyboru salonu, w którym zostanie wykonany manicure. Na pierwszym miejscu zawsze powinno być nasze zdrowie. Niesprawdzony salon to brak gwarancji bezpieczeństwa. Niezdezynfekowane narzędzia pracy wykorzystywane podczas zabiegu niosą ryzyko infekcji, która może być bardzo groźna dla zdrowia. Podstawą są oczywiście sterylne narzędzia metalowe, takie jak cążki, kopytka i frezy. Torebka, w której są przechowywane, musi być dokładnie zamknięta i otwarta dopiero w naszej obecności. Ponadto warto dowiedzieć się, czy do wykonania naszego manicure’u zostanie użyty nowy pilnik, który po zakończonej usłudze powinnyśmy móc zabrać do domu. Stylistka paznokci powinna także posiadać płyn do dezynfekcji, który nałoży na nasze dłonie na początku wizyty. Niektóre wymienione kwestie mogą wydawać się oczywiste, jednak nie zawsze salony stosują się do przepisów określonych przez Sanepid. W trosce o zdrowie i komfort warto wybrać sprawdzony, renomowany salon manicure’u.

Profesjonalizm manikiurzystki

salon manicure

Kogo możemy nazwać profesjonalną manikiurzystką? Jest to osoba, która ukończyła szkolenie ze stylizacji paznokci potwierdzone certyfikatem oraz wykazuje się rozbudowaną wiedzą i może udokumentować doświadczenie. Szkolenia i zainteresowanie tematem rozwoju zawodowego przez specjalistkę są kluczowe podczas wybierania dobrego salonu manicure’u. Odpowiednia osoba powinna umieć odpowiedzieć na pytania dotyczące kondycji paznokci oraz właściwych technik pielęgnacyjnych. Wiedza to jednak nie wszystko – niezbędna jest również praktyka, która doprowadzi stylistkę paznokci do perfekcji. Warto więc, decydując się na zabieg, poświęcić chwile na krótką rozmowę, dzięki której poznamy możliwości konkretnej profesjonalistki.

Jakość produktów w salonie manicure

 

salon manicure

https://fingerspa.pl
tel. 22 299 73 75
facebook.com/fingerspapowisle

Nie tylko wiedza i zdolności manualne manikiurzystek są na wagę złota. Bardzo ważną kwestię stanowią profesjonalne produkty do stylizacji paznokci. Jest to jeden z wyznaczników dobrego salonu kosmetycznego. Jeżeli na półkach podczas wizyty zaobserwujemy produkty typu „no name”, powinnyśmy dopytać o ich pochodzenie, a w niejasnych przypadkach nawet opuścić salon. Jedno jest pewne – płacimy za jakość usług, a jednym z jej elementów są kosmetyki renomowanych marek. Jest to również istotne ze zdrowotnego punktu widzenia – musimy mieć na przykład możliwość wyboru hipoalergicznych produktów, jeżeli jesteśmy podatne na uczulenia.

Estetyczny salon manicure

Każda z nas chce poczuć się zadbana i otoczona opieką przez najlepszych stylistów. Oprócz wiedzy, doświadczenia i opinii na temat poszczególnych pracownic salonu powinnyśmy zwrócić uwagę także na wystrój wnętrza, w jakim wykonywane są zabiegi. Powinno być to w końcu miejsce relaksu i wytchnienia od codziennych obowiązków, a wizyta w nim ma stanowić dla nas przyjemność. Większość klientek to estetki, które chcą otaczać się pięknymi, eleganckimi przedmiotami i także takiego właśnie stylu oczekują od miejsc, w których mają przebywać – zwłaszcza dla przyjemności. Każda z nas zasługuje na profesjonalne traktowanie i odrobinę luksusu.

 

 

salon manicure

Leave a Comment