Wiosenna odnowa, czyli manicure pedicure Warszawa

Wiosną chętnie stawiamy na kolorowe akcenty, bajeczne zdobienia czy fantazyjne wzory – nie tylko w obrębie stroju, ale także manicure czy pedicure. Chętniej odsłaniamy stopy, wybierając np. sandałki lub klapki. Warto wówczas zadbać o to, by płytka paznikcia prezentowała się estetycznie. Jeśli brakuje nam czasu na całoroczną pielęgnację dłoni i stóp, to z pewnością warto zająć się nimi na wiosnę. A jeśli chodzi o manicure i pedicure w Warszawie – klienci mają w czym wybierać!

Manicure pedicure Warszawa – czas wiosennej odnowy

Jeżeli po zimowej aurze dłonie i stopy są w złej kondycji, warto udać się na profesjonalny zabieg, który przywróci im pożądany wygląd. W temacie, jakim jest manicure pedicure. Warszawa oferuje spore wsparcie – to miejsce pełne profesjonalnych salonów, w których manikiurzystka dobierze pielęgnację odpowiednią do potrzeb naszej skóry. To dobry krok, który ma niebagatelne znaczenie dla dalszych etapów – trwałej koloryzacji i rozmaitych zdobień. Na zniszczonej płytce lakier, nawet profesjonalnej marki, nie będzie w stanie zapewnić nam trwałego i estetycznego efektu. Jeśli więc chcemy od podstaw zadbać o manicure pedicure Warszawa ma dla nas szeroki wachlarz możliwości. Od czego zatem zacząć?

Co zrobić z łamliwymi paznokciami?

Łamliwe, kruche czy nieestetycznie wyglądające paznokcie można poddać specjalnie przeznaczonym do tego zabiegom. Dobrym rozwiązaniem będzie japoński manicure pedicure. Warszawa i inne miasta mają coraz więcej salonów, które oferują pielęgnację metodą japońską. Na czym ona polega? Na początku manikiurzystka sprawdza kondycję paznokci i jeśli ich stan na to pozwala, rozpoczyna przygotowanie płytki. Nadaje kształt paznokciom i usuwa skórki, następnie dwustronnym pilniczkiem matowi płytkę i wciera w nią odpowiednią pastę. Na koniec w paznokcie wcierany jest puder. Po zabiegu paznokcie są błyszczące, wzmocnione i dobrze odżywione.

Zadziałaj kompleksowo – manicure pedicure Warszawa

W ciepłe dni chętniej zamieniamy zimowe obuwie na lżejsze, odsłaniające stopy. Dlatego niezwykle istotne jest, aby zadbać również o skórę i paznokcie u stóp. Prawidłowa pielęgnacja to przede wszystkim regularne usuwanie martwego naskórka oraz odpowiednie nawilżenie. Zrogowaciałą skórę usunąć można za pomocą peelingu oraz odpowiednich tarek. Jeśli nasza skóra i paznokcie wymagają regeneracji, możemy sięgnąć po zabieg parafinowy. Na uwadze warto jednak mieć fakt, że nieodpowiednio wykonany zabieg może skończyć się poparzeniami, więc w tym przypadku lepiej poprosić o pomoc specjalistkę. Jeśli chcemy znaleźć salon, który wykona dla nas profesjonalny manicure pedicure Warszawa będzie dobrym miejscem – miejskie salony kosmetyczne oferują terapie parafinowe przeznaczone do popękanej, zniszczonej i przesuszonej skóry stóp oraz dłoni.

Dobra pielęgnacja to podstawa

Wiosenną odnowę paznokci warto uzupełnić także o dostarczenie skórze i paznokciom odpowiednich witamin oraz minerałów, m.in. cynku, krzemu, żelaza czy witamin A, F, E, H. Możemy o to zadbać stosując zbilansowaną, bogatą w składniki odżywcze dietę, a także wspomóc się w tym zakresie odpowiednio dobrana suplementacją, która zadba m.in. także o stan naszych paznokci. W pielęgnacji płytki doskonale sprawdzą się również olejki. Należy nakładać je zarówno na powierzchnię paznokcia, jak i skórki. Warto wykonywać taki zabieg na czystej płytce, aby umożliwić wnikanie w nią odżywczych składników. Dobrze odżywiona płytka nabiera blasku i zdrowego wyglądu.

Jeśli na paznokciach mamy położony żel lub lakier hybrydowy – dobrym pomysłem będzie jego usunięcie zanim przystąpimy do zabiegów pielęgnacyjnych. Na uwadze warto mieć jednak fakt, że samodzielne próby pozbycie się żelu lub lakieru hybrydowego domowymi sposobami mogą być tragiczne w skutkach. Nie warto ryzykować, lepiej wybrać się do manikiurzystki, która sprawnie i szybko pozbędzie się żelu, akrylu czy hybrydy i wykona profesjonalny zabieg koloryzujący. Jeśli chodzi o manicure pedicure Warszawa to miasto obfitujące w studia paznokci, wybierając jednak ten odpowiedni, nie warto kierować się tylko ceną. Zwróćmy uwagę przede wszystkim na doświadczenie personelu, jakość obsługi oraz higienę pracy w salonie.  W wielu miejscach oferowane są także zabiegi połączone w pakiety, w ramach których doświadczona stylistka przeprowadzi zabieg pielęgnacyjny i koloryzację w czasie jednej wizyty.

 

więcej o naszych usługach: https://fingerspa.pl/uslugi/

lub https://www.instagram.com/fingerspa.pl/

Leave a Comment