Idealny manicure klasyczny – Warszawa

Manicure klasyczny to doskonały sposób na poprawę kondycji paznokci. W zależności od okoliczności i okazji możemy go wykonać z malowaniem lub użyciem odżywki. Zdrowe paznokcie powinny być gładkie, lśniące i elastyczne. Dłonie są wizytówką każdej kobiety, dlatego warto oddać się zabiegom pielęgnacyjnym w salonie manicure. Na czym polega i gdzie zrobić manicure klasyczny (Warszawa)?

Czym jest manicure klasyczny?

Manicure jest czymś więcej niż tylko pomalowaniem paznokci. Przed nałożeniem lakieru należy zadbać o odpowiednią pielęgnację płytki, aby paznokcie zawsze były w dobrej formie. W razie potrzeby, przed wykonaniem manicure należy zmyć lakier i nadać paznokciom odpowiedni kształt. Bardzo elegancką wersją są paznokcie w kształcie migdała, delikatnie wystające poza opuszki palców. Optycznie wydłużają i wysmuklają palce. Dobrym rozwiązaniem będą również zaokrąglone, spiczaste i kwadratowe paznokcie. Wybór najczęściej zależy od naszego trybu życia i preferencji.

W miejscu pracy, gdzie obowiązuje bardziej formalny dress code, warto zdecydować się na krótkie paznokcie lekko zaokrąglone lub w kształcie migdała. Bardzo ważnym elementem jest zmiękczenie skóry wokół paznokci, mocząc opuszki palców w odżywczym preparacie. Następnie manikiurzystka wycina skórki za pomocą pęsety lub odsuwa je, korzystając ze specjalnego kopytka.

manicure klasyczny

Odpowiednia pielęgnacja i końcowy efekt

Przed wyborem koloru lakieru należy wypolerować płytkę paznokcia, dzięki czemu pozbędziemy się wszelkich nierówności oraz zanieczyszczeń. Istotne jest też wzmocnienie paznokci poprzez nałożenie oliwki – nie dość, że skutecznie odżywia płytkę, to również czyni ją mniej podatną na uszkodzenia mechaniczne czy szkodliwe działanie niektórych lakierów do paznokci. Warto zapoznać się z ofertą salonów kosmetycznych realizujących manicure klasyczny. Warszawa ma do zaoferowania wiele gabinetów, jednak nie wszystkie korzystają z wysokiej jakości lakierów i preparatów pielęgnacyjnych. Trzeba o tym pamiętać i oddać się w ręce profesjonalistów.

Wybór koloru lakieru jest najczęściej uzależniony od wykonywanej pracy, codziennych obowiązków oraz okazji. Kobiety aktywne zawodowo i pracujące w miejscu, gdzie obowiązuje dress code, najczęściej wybierają podstawową pielęgnację wzmacniającą paznokcie za pomocą odżywki. Równie dobrym rozwiązaniem jest użycie beżowego lub jasnoróżowego lakieru. Efektem będą estetyczne i eleganckie paznokcie. Na wieczorne wyjście lub inną specjalną okazję równie szykowny jest lakier w odcieniach ponadczasowej głębokiej czerwieni.

Jak wybrać salon na manicure klasyczny (Warszawa)?

Wybierając salon manicure, warto zwrócić uwagę na stosowane w nim kosmetyki i lakiery do paznokci. Dobrej jakości preparaty w połączeniu z profesjonalizmem manikiurzystki to gwarancja udanego zabiegu i zadbanych paznokci. Równie ważna jest higiena miejsca pracy. Kosmetyczki powinny używać wyłącznie jednorazowych, sterylnych narzędzi. Wybierając salon, warto zapytać także o doświadczenie kosmetyczki, która wykonuje zabiegi, takie jak manicure klasyczny. Warszawa oferuje specjalistkom wiele kursów doszkalających, w ramach których potwierdzeniem zdobytych umiejętności są certyfikaty. Zwracając uwagę na takie kwestie możemy być pewne, że usługa zostanie wykonana profesjonalnie, a efektem będą piękne i zadbane paznokcie.

Leave a Comment