Manicure hybrydowy Warszawa – jak przygotować do niego paznokcie?

Każda z nas marzy o pięknych i zadbanych paznokciach. Czasami jednak brakuje czasu, żeby samodzielnie zrobić idealny manicure. W tym przypadku doskonałym rozwiązaniem jest profesjonalnie wykonana hybryda, czyli manicure hybrydowy.

Warszawa oferuje dużo salonów manicure, jednak aby nasze paznokcie zachowały perfekcyjny wygląd na długi czas, zdobienie musi być odpowiednio wykonane przez profesjonalistkę. Podstawą jest oczywiście przygotowanie płytki paznokcia.

Czy zawsze można wykonać manicure hybrydowy?

Warszawa to miasto biznesu, gdzie kobiety aktywne zawodowo powinny wyglądać zawsze estetycznie i profesjonalnie. Zadbane paznokcie przykuwają uwagę i świadczą o dbałości o urodę. Pęd życia i wiele zawodowych obowiązków nie zawsze pozwala na samodzielną pielęgnację paznokci, dlatego manicure hybrydowy jest już od dawna ceniony przez kobiety za trwałość, wygodę i estetyczny efekt.

Jednak we wszystkim należy zachować umiar, również dotyczy to hybrydy. Warto czasami dać odpocząć paznokciom i zdecydować się na inny zabieg pielęgnacyjny. Zdarza się, że stylistki paznokci nie zgodzą się na wykonanie hybrydy na osłabionych paznokciach. Warto wówczas wziąć pod uwagę ich rady. Z manicure’u hybrydowego nie powinny korzystać kobiety, które mają zniszczoną i osłabioną płytkę paznokci oraz jeżeli poprzedni zabieg był przeprowadzony nieprofesjonalnie.

Przygotuj paznokcie na manicure hybrydowy – Warszawa z bogatą ofertą salonów manicure

W Polsce powstaje coraz więcej salonów, które oferują manicure hybrydowy, a Warszawa jest jednym z miast, gdzie bije on rekordy popularności. Jednak nie każda manikiurzystka wykona go w prawidłowy sposób. Od tego zależy późniejszy stan paznokci, dlatego właśnie trzeba zwrócić uwagę na metody, jakie stosowane są podczas zabiegu. Jak powinno przygotować się paznokcie do hybrydy? W pierwszej kolejności należy usunąć skórki wokół paznokci i błonki przylegające do płytki. Powinny zostać odsunięte metalowym kopytkiem (ewentualnie drewnianym), delikatnymi, ale zdecydowanymi ruchami, aby nie uszkodzić płytki. Następnie skórki zostają wycięte cążkami, a ewentualne pozostałości za pomocą frezarki. Kolejnym krokiem jest opiłowanie płytki paznokcia na dowolny kształt (migdał, szpic lub kwadrat).

Następnie stylistka paznokci przystępuje do matowienia płytki paznokcia za pomocą pilnika o gradacji 180 lub niższej. Jest to bardzo ważny krok, ponieważ jeżeli na płytce będą występowały błyszczące miejsca, hybryda może szybciej odejść od paznokcia. Za pomocą specjalnego płynu i wacików odtłuszczamy płytkę. Paznokcie są już w tym momencie przygotowane do nakładania lakieru hybrydowego. Należy pamiętać, że nieodpowiednie wykonanie danego etapu przygotowania płytki może zniszczyć paznokcie, dotyczy to również zdejmowania poprzedniej warstwy lakieru.

manicure hybrydowy manicure hybrydowy manicure hybrydowy

Wybierz profesjonalne zabiegi i pielęgnację.

Aby nasze paznokcie wyglądały zawsze zdrowo i perfekcyjnie, manikiurzystka musi ocenić ich stan przez przystąpieniem do zabiegu. Zdarza się, że płytka paznokcia została źle przygotowana lub lakier był kiepskiej jakości. Wówczas lepszym rozwiązaniem będzie wykonanie innego zabiegu, na przykład manicure’u japońskiego. Polega on na wmasowaniu w płytkę witamin A i E, krzemionki organicznej, kreatyny oraz pyłku pszczelego. Nie tylko nawilży paznokcie, ale również pobudzi krążenie pod płytką paznokcia. Samodzielnie w domu możemy wcierać w paznokcie olejki, np. z awokado, rycynowy lub stosować kapsułki z witaminami A i E. Dzięki takiemu odżywieniu płytki hybryda będzie prezentować się doskonale i utrzyma się przez kilka tygodni.

Leave a Comment