Idealny manicure klasyczny

Manicure klasyczny, inaczej zwany biologicznym, to podstawa pielęgnacji paznokci. Jest wizytówką kobiety, podobnie jak zadbana cera i włosy. Aby paznokcie zawsze prezentowały się idealnie, należy uwzględnić systematyczność zabiegów.

Manicure klasyczny – zaufaj profesjonalistce

Renomowane salony kosmetyczne mają w swojej ofercie przynajmniej kilka różnych zabiegów manicure i pedicure. Oprócz przycięcia paznokci, wyprofilowania ich kształtu, nałożenia odżywki, lakieru czy kremu pielęgnacyjnego, profesjonalna stylistka powinna doradzić, jak na co dzień dbać o paznokcie, czego należy unikać oraz jak dostosować sposoby regeneracji płytki w przypadku zniszczonych paznokci. Jednak to nie wszystko.

Jeżeli płytka paznokcia posiada bruzdy, często się łamie, pokrywają ją przebarwienia, specjalistka może wskazać ewentualny powód takiego stanu rzeczy. Zwykle skupiamy się na wyglądzie paznokci, zapominając o kwestiach zdrowotnych. Stan płytki paznokcia może sygnalizować problemy ze zdrowiem. Białe plamki na paznokciu często są wynikiem niedoboru cynku lub żelaza, nadmierna łamliwość – niewłaściwego odżywiania, a niebieski odcień może wynikać z niedotlenienia organizmu.

Manicure klasyczny krok po kroku

Manicure klasyczny jest delikatnym zabiegiem, koncentrującym się na estetycznym wyglądzie paznokci i dłoni. Pierwszym etapem jest nadanie odpowiedniego kształtu paznokci, aby ich wzrost następował w oczekiwany sposób. Nie tylko trendy decydują o ich kształcie, powinien być on także dostosowany do wyglądu dłoni. Drugim etapem jest wycinanie skórek. Aby je zmiękczyć, należy moczyć dłonie przez kilka minut w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu pielęgnacyjnego. Dzięki temu można usunąć skórki w mniej inwazyjny sposób. Następnie manikiurzystka wycina wystające skórki cążkami – i tylko je, ponieważ zbyt głębokie wycięcie doprowadzi do krwawienia, a nawet infekcji.

Należy zwracać uwagę, czy w wybranym przez nas salonie używane są sterylne narzędzia. W fingerspa nasze klientki mogą czuć się bezpiecznie, ponieważ higiena i bezpieczeństwo są dla nas priorytetem. Przed nałożeniem lakieru specjalistka odtłuszcza płytkę zmywaczem do paznokci bez acetonu, z dodatkiem składników pielęgnacyjnych. Malowanie zaczyna się od nałożenia odżywki wzmacniającej paznokcie, następnie położone zostają dwie cienkie warstwy lakieru i utwardzacza. W profesjonalnych salonach kosmetycznych używane są preparaty przyspieszające wysychanie lakieru, co jest dużym ułatwieniem, jeżeli klientka nie może poświęcić dużo czasu na wizytę. Manicure klasyczny kończy się nawilżaniem dłoni i paznokci kremem wzbogaconym o witaminy, które skutecznie odżywią i wygładzą skórę.

Jak na co dzień dbać o paznokcie?

Prace domowe wykonywane bez użycia rękawiczek mogą znacząco wpłynąć na kondycję dłoni i paznokci. Dlatego nie należy zapominać o codziennym nakładaniu kremu do rąk lub olejku. Warto również wcierać kremy w płytkę paznokcia. Idealny wygląd dłoni możemy zapewnić, stosując regularnie delikatne peelingi, które zmiękczą i wygładzą skórę. Większość z nas lubi kolorowe lakiery, jednak raz na jakiś czas dobrze jest dać odpocząć płytce paznokci i zdecydować się na kurację odżywką dostosowaną do ich stanu.

Leave a Comment